Sabiha Gökçen AnadoluJet Uçak Biletleri

İstanbul sınırları içerisinde iki farklı havalimanı bulunurken bunlardan Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havalimanından Anadolujet tarafından çok sayıda sefer yapılmakta ve insanlar bu seferlere ait uçak biletleri ile istedikleri noktalara gidebilmektedir. Anadolujet firması ülke içinde yapmış olduğu seferler ile öne çıkarken uçak biletleri için yapmış olduğu kampanyalar ile insanların Sabiha Gökçen Havalimanından çok daha uygun fiyata seyahat etmelerini sağlamaktadır. İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Atatürk Havalimanından yapılan uçuşlar genellikle yurt dışına yapılırken Sabiha Gökçen ise yurt içine yapılan seferlerde daha fazla kullanılmaktadır. Anadolujet firması da ülke içindeki çok sayıdaki noktaya doğrudan ya da aktarmalı seferler yaptığından dolayı burayı çok daha etkin bir şekilde kullanmaktadır.

Ülkemizin en kalabalık kenti olan İstanbul’da uçaklara olan talebin çok fazla olması burada birden fazla havaalanı olmasına neden olmaktadır. Şehrin nüfusu son olarak 15 milyon barajını aşmıştır ve hala da yükselmeye devam etmektedir. Ayrıca dünyanın ve ülkemizin dört bir yanından gelen turistlerin oluşturduğu talep havaalanlarında çok ciddi bir yoğunluk oluşmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı kente üçüncü havaalanı inşa edilirken Sabiha Gökçen’in de kapasitesini artırmak için çalışmalar yapılmaktadır. Yıl içinde 30 milyondan fazla insana hizmet veren havaalanına bir pist daha yapılmakta ve böylelikle buradaki sayının 40 milyon barajını geçmesi hedeflenmektedir. Yapılan çalışmalar sadece pistte olmayıp verilen hizmetin yolcu sayısına orantılı olması için bu amaçla da farklı çalışmalar devam etmektedir.

Anadolujet ilk olarak 2008 yılında yolcu taşımasına başlamış ve bu tarihten sonra sürekli olarak büyümeyi hedeflemiştir. İlk yıllarda sadece 5 uçağı bulunan firmanın şuanda 30’dan fazla uçağı bulunmakta ve bunların sayısı sürekli olarak artmaktadır. Ayrıca hava yolu şirketi tarafından yolculara yönelik yapılan farklı uygulamalar ile biletlerin çok daha uygun fiyatlara alınması sağlanmaktadır. Bu kapsamda yapılan promosyon uygulaması ile koltukların fiyatları çok daha düşük miktarlara gelmektedir. Söz konusu durum kişilerin otobüslerden bile daha uygun miktarlara seyahat etmesine olanak vermektedir. Firma böylece yolcu sayısında ciddi bir artış elde etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir