Salda Gölü Gezi Rehberi Tur Bilgileri

Ülkemizin en derin ve temiz gölü olan Salda Gölü gezi rehberi alınarak bir turla gezilebilecek turistik alan olup bölgenin bilgileri gezginlerin ve fotoğrafçılar tarafından öğrenilince son zamanlarda çok dikkat çekmeye başlamıştır. Keşfedilmeyi bekleyen bilgileri saklı kalmış yüzlerce mekandan biri olan Salda Gölü bölge halkı tarafından yeterince değerli görülmüş olmasına rağmen gezi rehberi ve yapılan tur sayesinde ülkemiz insanları tarafından daha yeni keşfedilmektedir. Salda Gölü’ne toplu ulaşım aracı yoktur sadece yapılan turlar ve özel araçlarla ulaşmak mümkündür. Şehirlerarasında bir bölgede olmadığından çok dikkat çekmemiştir. Fakat eşsiz güzellikte manzaraları bulunan bu mekan Burdur, Antalya ve Denizli’nin tam arasında bulunmakta olup Burdur ilinin Yeşilova ilçesi sınırlarında yer alır.

Salda Gölü, turkuvaz rengindeki suyu, beyaz kumsalları, mavi ile yeşilin iç içe olduğu manzarası, görsel güzelliklerinden bir şölen oluşturarak Türkiye’nin Maldiv’leri olarak isimlendirilmiştir. Tatil yapmak isteyenler için sessiz ve huzurlu bir ortam sunarken fotoğrafçılar için harika resimlerin çekilebileceği bir ortamı bulunmaktadır. Gölün etrafında üç tane köy bulunmaktadır. Lüks otobüsler ile ulaşım, iki günün kahvaltısı, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, araç içi sunulan ikramlar, bir gece yarım pansiyon konaklama, seyahat sigortası ve milli park giriş ücretlerinin dahil olduğu üç gün iki gece süre ile yapılan turun programı şöyledir:

1. Gün: 23.30’da Ankara’nın birkaç noktasından alınan yolcular ile hareket edilmektedir ve bütün gece yolda geçirildikten sonra sabah saatlerinde Eğridir’e ulaşılmaktadır.
2.Gün: Eğridir’e varıldıktan sonra harika manzara eşliğinde yapılan kahvaltıdan sonra Eğridir panoramik şehir turu yapılarak gezilir. Eğridir şehrinin gezilecek yerleri arasında bulunan Dündarbey Medresesi, Eğirdir Kalesi ve Ulu Cami gezilir. Serbest zaman içinde yenilen öğle yemeğinin ardından Ağlasun Dağı’nın güney eteklerinde bulunan Antik Yunan zamanındaki Pisidya’nın başkenti Sagalassos Antik Kenti gezilir. Dünyanın en yüksek rakımlı, görkemli çeşmeleri, büyük tiyatrosu, kaya mezarları ile bilinen antik kenti gezdikten sonra konaklama, akşam yemeği için otele geçilir ve yemekten sonra göl kenarında ateş etrafında gitar dinletisi yapılır. 3.Gün: Otelde yapılan kahvaltının ardından Türkiye’nin gizli kalmış cenneti Salda Gölü sahilinde serbest zaman verilir. Gölün bütün güzellikleri keşfedildikten sonra geri dönüş yoluna girilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir