Samsun Çarşamba Havalimanı Yol Bilgileri

Samsun ili Çarşamba ilçesi Çınarlık mahallesinde sivil kategoride hizmet vermekte olan Samsun Çarşamba Havalimanı yol tarifi bilgileri doğrultusunda hareket edildiğinde ulaşımı oldukça kolay bir konumdadır. Samsunun ilçesi Çarşambada bulunan havalimanı için yol bilgili alınarak Samsun Çarşamba Havalimanı bünyesindeki ulaşım vasıtalarından olan ticari taksi, Havaş servisleri, kiralanan araçlar, havayolu firmalarının yolcu servisleri ulaşım vasıtalarından biri kullanılarak istenilen yere kolayca varılabilir. Havaş servisleri şehir merkezinden Atakent, opera tramvay durağı ve büyükşehir durakları gibi belirli duraklardan geçip yolcularını alarak 9 Türk Lirası karşılığında havaalanına karşılıklı servis yapmaktadır. Uçak saatinden 2 saat öncesinde hareket eden Havaş servisleri ortalama 30 dakikalık bir sürede havalimanına varmaktadır.

Samsun şehir merkezinden batı yönünde 82 metre ilerleyip şehit Korhan Ekiz Bulvarı yönüne doğru 1.sokaktan sola dönüş yapılarak 0,1 kilometre gidilir. Döner kavşaktan Şehit Korhan Ekiz Bulvarı yönündeki 1.çıkıştan girilip 0,2 kilometre ilerlenir. Ankara Bulvarı D010 yönündeki rampaya girip E70 boyunca 25,4 kilometre ilerlenip Samsun Ordu yolu olan D010 yönünde dümdüz 1,3 kilometre ilerlenir. İlerledikten sonra sola dönülür 2,7 kilometre gidildikten sonra döner kavşaktan Samsun Çarşamba Havalimanı yönündeki 2.çıkışa girip 0,1 kilometre sonrasında yol boyunca ilerlendikten sonra sağa dönülünce havalimanı görülecektir. Havaalanı ile telefon yolu ile iletişim kurmak isteyenler 0 362 844 88 30 numaralı hattı arayabilir, 0 362 844 88 46 faks ile iletişim kurabilir.

Samsun’dan Borajet firması ile Ankara Esenboğa, Bursa Yenişehir, Denizli Çardak Havalimanlarına, Onur Air şirketi İstanbul Atatürk ve Antalya Havalimanlarına, Pegasus Havayolları ise İstanbul Sabiha Gökçen ve İzmir Adnan Menderes Havalimanlarına uçak seferleri yapılmaktadır. SunExpress firması sezonluk Antalya, İzmir ve Düsseldorf’a uçuş yapmaktadır. Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havalimanı’na ve sezonluk Medine ile Cidde’ye uçak seferleri bulunmaktadır. Anadolujet ise Ankara Esenboğa ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanlarına haftanın ve günün belirli saatlerinde uçak bulmak mümkündür. Alanda iç hatlar ve dış hatlar aynı terminal binasında hizmet vermektedir. Terminal binasında sağlık odası, büfe, restoran, cafe, araç kiralama ofisleri, bay ve bayanlar için ayrı ibadethane bulunmaktadır. Ayrıca dış hatların gidiş geliş salonunda duty free mağazası ve gümrük ofisleri vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir