Saroz Körfezi Konaklama Hizmetleri

Konaklama hizmetleri bakımından gelişmiş olan ayrıca kendi kendini temizleyebilen bir körfez olan Saroz Körfezi Gelibolu Yarımadası güneyinde ve Ege Denizi kuzeyinde bulunmakta ve eski adı Melas Kolpos olan körfezde konaklama hizmetleri gelişmiş olup turistler ve ülke vatandaşlarından yoğun ilgi görmektedir. Trakya kıyılarına ortalama 60 km olan mesafesi ile yolculuk süresi yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Saroz Körfezi’nin girintili sahil kıyıları yaz tatilinin keyfini çıkarmak için tercih edilebilecek yerlerden biri olmaktadır. Tertemiz ve masmavi temiz denizi ile akvaryum olarak tanımlanmaktadır.

Saroz Körfezi’nde bulunan Erikli’de konaklama imkanları oldukça gelişmiş bir durumda olup çok sayıda ev ve pansiyon yer almaktadır. Erikli konaklama seçeneklerinden biri de kamp alanlarıdır. Akşam sakin ve sessiz bir sahile sahip olan Saroz Körfezinde yürüyüş yapabilir ya da kafelerde müzik eşliğinde sohbet edebilir hoş vakit geçirebilirsiniz. Tatilciler için şezlong ve şemsiyeleri hazır bulunan tatil mekanında güneşlenme ve yüzme keyfine vardıktan sonra hediyelik eşyaların bulunduğu çarşısını da gezmeden buradan ayrılmamak gerekir. Saroz Körfezi aktivitelerinden birisi ise deniz bisikleti kiralamaktır. Bu turlar eğlenceli vakit geçirmek için bir fırsat olmakta. Dalış, yelkenli sörf, tekne turları ise gerçekleştirilebilecek diğer aktivitelerden. Tekne turları sabahtan başlayarak akşama kadar devam etmekte olup İtalyan Koyu ve Uzunkum Koyu’nu ziyaret etmek için bir imkandır. Saroz Körfezine 10 km mesafede bulunan Gökçetepe ise küçük bir köy olup ayçiçeği tarlaları arasından ulaşımı sağlanmakta deniz kenarlarında ise yazlıklar bulunmaktadır. Konaklamaya en uygun sahiller Yayla, Erikli ve Enez sahilleridir.

Saroz Körfezi Tanıtım Videosu

Saroz Körfezi canlılığı ile Trakya, İstanbul insanları ve turistler tarafından rağbet görerek çeşitli alanlarda gelişme göstermiştir. Otelleri ve pansiyonları ile çeşitli seçenekler sunan körfez temiz su altı dünyasına sahiptir. Tercih edilme nedenlerinden biri de budur. Berrak görünümü ve mercan kayalıkları sayesinde fotoğrafçıların da uğrak mekanı olmuştur. Suyun bu berraklığı su akıntı yolu sayısının fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Su sporu ve dinlenme merkezi olan körfezin ziyaretçileri sadece bölge insanları olmaktan çıkmış, ülkenin her yanından rağbet görmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir