Sıcaklığın aşırı derece olduğu Adana seçimi

Akdeniz bölgesinde kıyısı bulunan bir şehirdir Adana 2.2 milyonluk bir nüfusa sahip ayrıca Türkiye’nin en büyük Milli Parkı’da burada bulunuyor. Şehirde her yerden görülebilen Sabancı Merkez Camisi bulunuyor ve 20 bin kapasiteye sahip bu Cami. Merkeze 48 kilometre uzakta bulunan Karataş bölgesinden denize girebilirsiniz. Adana şehri sıcaktan güneşe kızıp ateş edenlerin şehri olarak biliniyor ve olayların şehri olarak da bilinmekte.

Gezilecek Yerler

Öncelikle Sabancı Merkez Cami’ye uğramalısınız. 1998 yılından beri aktif olan Cami dışarıdan Sultan Ahmed Camisine içeriden ise Selimiye Camisine benzemektedir. Buraya gittiğiniz zaman istediğiniz zaman ziyaret olanağı bulabilirsiniz.

Taşköprü
Adana’nın sembollerindendir. Seyhan Nehri üzerinde yer almaktadır. Roma İmparatoru Hadrian tarafından inşa ettirilmiştir. Gittiğiniz zaman ilk gideceğiniz yerler arasına ekleyiniz.

Merkez Park
bu park 2003 yılında açılmıştır. 33 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. 400 binden fazla bitki çeşidi bünyesinde barındırmaktadır. İçerisinde oyun alanları, tiyatro, dinlenme alanları, paten alanı, koşu ve bisiklet sürme alanı ile oldukça geniş bir içeriğe sahiptir. Manzarası da oldukça güzeldir.

Seyhan Barajı
Seyhan Nehri’nin neden olacağı sel felaketlerini engellemek için yapılmıştır. Mükemmel bir manzarası vardır. Mavi ve yeşil uyumunu harika bir şekilde yansıtmaktadır. Adana’ya gittiğinizde kesinlikle uğramalısınız.

Ulu Cami ve Külliyesi 16 yüzyılda Ramazanoğulları tarafından inşa ettirilmiştir. İçerisinde cami medrese türbe saray selamlığı bulunmaktadır. Geçmişe gitmek ve mimari açıdan incelemek için güzel bir seçim olabilir.

Sinema Müzesi 2011 yılında Altın Koza film festivali sırasında açılmıştır. İçerisinde sanat için çalışmalar yapmış sanata kendini adamış önemli isimlerin anlatıldığı bir müzedir. Eski bir ahşap evin restore edilmesi ile kurulmuştur.

Adana şehrinde Akdeniz iklimi hâkimdir bunun için yaz sezonunda gitmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Ayrıca hepinizin bildiği üzere Adana Kebap şehrin en ünlü yemeğidir. Buraya geldiğiniz zaman asla kebap yemeden ayrılmayın. Adana’ya isterseniz karayolu isterseniz uçak ile kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Konaklama olarak size birçok fırsat sunan bir şehirdir. Modern ve gelişmiş bir şehirdir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir