Şile Plajları Giriş Ücretleri

Şile plajları İstanbul Anadolu yakasında ikamet edenlerin şehre yakınlığı ve suyun berraklığı dolayısıyla sıklıkla tercih ettiği sahillerden biri olup kimi zaman dalgalı kimi zaman ise çarşaf gibi dalgasız olan denizi ile ister günübirlik ister hafta boyu tatil imkanı sağlayan mekanları bulunmakla beraber bazı plajların giriş ücretleri olmazken bazılarının ise hafta sonu ve hafta sonu ücretleri değişme göstermektedir. İstanbul merkezinden 60 km mesafede bulunan Şile plajlarının en geniş olanı Ayazma Plajı’dır. Halk Plajı olarak da bilinen bu plaja giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Şezlong kiralamak isteyen kişilerin ise 20 TL civarında bir ücret ödemesi gerekmektedir.

Şile plajlarından birisi olan Fusha Beach plajında eğlence, aktivite, yeme ve içme bir arada olmaktadır. Bu plajda ortalama giriş ücretleri hafta sonu 30 TL civarında iken hafta içi 20 TL olarak belirlenmiştir. Uzunkum Plajı da Şile Plajları içerisinde fazlaca ilgi gören bir plaj olup hem ücretsiz giriş sağlanan kısmı hem de ücretli girişe sahip Aqua Beach Club bulunmaktadır. Uzunkum Plajı uzunluğu 1 km olmakla beraber denizi ılık ve temizdir. Şile plajlarından bir diğeri ise Ağlayankaya Plajı’dır. Bu plaj Şile’nin en görkemli koylarını içerisinde barındırmakta. Hafta içi hafta sonu farklı fiyat uygulaması bulunan Ağlayankaya Plajı’nda çok sayıda restoran ve eğlence mekanı hizmet vermektedir. Kumbaba Plajı ise serinlik sağlayan ağaçların ve az ileride hafif dalgalı bir denizin tatilcileri beklediği plajda giriş ücreti 15 TL olarak belirlenmiş olup soyunma kabinleri için ek bir ücret talep edilmektedir. Fakat sahilde bulunan cafelerin fiyatları oldukça uygun olmaktadır.

Şile Havadan Görüntüler

Şile Plajı, havlusunu alıp deniz keyfini sonuna kadar yaşamak isteyenlere ücretsiz olarak sunduğu imkanlarla gelişmiş bir plajdır. İstanbul’a en yakın plajların bulunduğu Şile sahili denize girilecek en güzel yerlerdendir. Türkiye’de kumsal uzunluğu en fazla olan plaja sahip Şile sahili son derece temiz ve ince kumlardan oluşmaktadır. Avrupa yakasından ulaşımı 1. köprünün ya da 2. köprünün kullanılması sırasında karşılaşılan kırmızı renkli şile yazılı tabelaları takip edilmesi ile şile giriş yoluna ulaşılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir