Sivas AnadoluJet Ucuz uçak biletleri

İç Anadolu Bölgesinde bulunan Sivas’taki vatandaşlar Anadolujet firmasından ucuz uçak bileti alımı ile birçok noktaya gidebilmekte ve üstelik bunun için alınan biletlere de uygun fiyata sahip olmaktadır. Sivas’tan farklı noktalara uçuşlar yapılmakta olup bunların bir kısmı doğrudan bir kısmı ise aktarmalıdır. İnsanlar söz konusu seferler sayesinde çok uzak mesafelere dakikalar içinde ulaşabilmektedir. Böylece hem zaman kaybı önlenmiş olmakta hem de insanlar uzun yolculuklar sonucundaki yorgunluktan kurtulmaktadır. Bundan dolayı insanların çok önemli bir kolaylık yaşadığı söylenebilmektedir. Anadolujet tarafından yapılan seferlerin en önemli merkezlerinden bir tanesi Ankara olmasına rağmen Sivas’tan Ankara’ya doğrudan uçuşlar bulunmamaktadır. Bunun yerine isteyenler için İstanbul üzerinden aktarma yapılmaktadır.

Sivas ile Ankara arasında doğrudan uçuş olmamasının temel nedeni iki kentin birbirine olan yakınlığıdır. Söz konusu yakınlıktan dolayı insanlar uçak yerine otobüsleri tercih etmektedir. Bunun nedeni ise uçakla yolculuk yapmak için insanların önceden gitmesi ve bir süre beklemesi olarak gösterilmektedir. Ayrıca fiyatların da etkisi olduğu dile getirilmektedir. İleride talep olması halinde bu uçuşlarında başlatılacağı yetkililer tarafından dillendirilmektedir. Ankara’ya gitmek isteyenler için aktarmalı uçuşlar bulunmakta olup söz konusu uçuş saat 16:30’da yapılmakta ve toplamda 3 saat 30 dakika sürmektedir. Aktarma İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında yapılmaktadır. Bilet fiyatları ise 153 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Sivas’tan aktarmalı uçuş yapılan bir başka nokta ise İzmit olup onda da benzer şartlar bulunmaktadır. İnsanlar İstanbul üzerinden İzmir’e 3 saat 40 dakikada gelmekte ve toplamda 105 TL’den başlayan fiyatlarla bunu yapmaktadır.

Anadolujet tarafından İstanbul’a ise doğrudan seferler düzenlenmekte ve insanlar bunlar sayesinde çok uzun mesafeleri kısa sürede gidebilmektedir. Gün içinde sadece bir sefer düzenlenmekte ve bu da saat 16:30’da yapılmaktadır. İnsanlar toplamda 90 dakikada İstanbul’a ulaşmaktadır. Yolculuk için alınan biletlere ödenen ücret ise 75 TL’den başlamasına rağmen dönemsel olarak yapılan kampanyalarla fiyatlar daha düşebilmektedir. Fakat uygun fiyata satışa sunulan biletlerin fiyatları düşük olmasına rağmen bunların sınırlı olması kısa sürede tükenmesine neden olmaktadır. Bundan dolayı da insanların acele etmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir