Sivas Nuri Demirağ Havalimanı iletişim bilgileri

Anadolu güzelliklerini üzerinde taşıyan Sivas ilindeki Nuri Demirağ havalimanına ait iletişim seçenekleri yol tarifi dahil bir çok seçenekler mevcuttur, birçok yolcu havalimanından şehir merkezine rahatlıkla ulaşımda bulunabilir.  Yolcularımız ve bilmeyenler için bu güzergâhları düzenledik ve size ulaşım açısından hangisinin kolay olabileceğini sunacağız.

Öncelikle eğer fazla yükünüz varsa ve zahmetsiz direkt olarak ulaşım istiyorsanız taksiyi tercih edebilirsiniz. Diğer ulaşım yöntemlerine göre biraz daha pahalı olan bu yöntemi kullanarak, zaman kaybetmeden ve uğraşmadan direkt olarak şehir merkezine gelmiş olursunuz. Taksi bulabilmek için havalimanının çıkış kapısına yönelmelisiniz. Burada bir çok taksi bulabilirsiniz. Taksicilerden eşyalarınız için ise yardım da isteyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra araç kiralamak ve daha kolay ulaşımda bulunmak istiyorsanız havalimanında bulunan çeşitli araç kiralama firmalarıyla görüşebilirsiniz. Seçeceğiniz araç tipi ve kiralayacağınız gün kadar paranızı ödedikten sonra rahat bir şekilde ulaşımda bulunabilirsiniz.

Bunlar haricinde sizlere önerebileceğimiz bir seçenek ise Havaş havalimanı servis otobüsleri olmaktadır. Türkiye’nin neredeyse her havalimanında servislerini düzenli olarak devam ettiren Havaş otobüslerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Havaş otobüsleri her iç hat seferlerinin düzenlemesi ardından bulabilirsiniz. Uçağınız indikten sonra çıkış kapısına yönelmeniz ve Havaş otobüslerini sormanız yeterli olacaktır.

Havaş otobüslerine ulaşmanız için Büyük Otel önünden beklemeniz gerekmektedir. İlk servisler saat 6.30’da hareket etmektedirler. Gece saat 20.15’e kadar otobüs seferleri düzenlenmektedir. Büyük otel önünden kalkan otobüslerin güzergahları ise şöyledir ; Büyük Otel, 4 Eylül Stadyumu, Kümbet Halı Saha, Sabancı Lisesi Durağı, Özel Harekat Şube Müdürlüğü​​ ve ardından havalimanına ulaşım sağlanır.

Havalimanından şehir merkezine ulaşım yaklaşık olarak, 40 dakika olmaktadır. Bazı hava koşullarına ve trafiğe göre de bu süre azalabilir. Ücret olarak da 6 TL ödemeniz gerekmektedir.

Sivas havalimanından Tokat iline de servisler düzenlenmektedir. Novada alışveriş merkezinden kalkan araçlar direkt olarak sizleri havalimanına getirmektedir. Yolculuk yaklaşık 90 dakika olmaktadır ve otobüs bileti ücreti de 27 TL olarak ödeme yapmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir