Sofya AnadoluJet Uçak Bilet fiyatları

Türk Havayolları şirketinin iç hat seferlerini geliştirmek ve ülke içerisindeki pek çok havalimanı arasında taşımacılık gerçekleştirmek amacıyla kurduğu iştiraki Anadolu Jet firması Sofya kentine sefer gerçekleştirmemekte olup bu kente gitmek isteyen yolcular Türk Havayolları aracılığıyla bilet bulabilmektedir. Türk Havayolları Sofya seferlerine bakıldığında saat 07.45’te İstanbul Atatürk Havalimanından harekete geçen sefer direk uçuşla saat 09.05’te Sofya Havalimanına iniş yapmaktadır. Saat 15.35’te İstanbul’dan kalkış yapan uçak saat 16.55’te, saat 19.25’te kalkış yapan uçak ise saat 20.45’te Sofya kentine ulaşmakta olup bu direk uçuş seferleri için müşterilerden talep edilen bilet bedeli 570 lira civarında olmaktadır. Türk Havayolları İstanbul Sofya destinasyonunda tek başına seferler düzenleyebildiği gibi çeşitli havayolu firmaları ile iş ortaklığı kurarak da birlikte uçuşlar düzenleyebilmektedir.

Türk Havayolları ve Tarom şirketi ortaklığında İstanbul’dan Sofya’ya günde 5 defa sefer düzenlenmekte olup gerçekleştirilen seferlerde Bükreş Henri Coanda Havalimanı aktarma noktası olarak kullanılmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanından saat 00.50’de harekete geçen uçak saat 02.00 civarında Bükreş kentine ulaşmakta ve buradan aktarma yapmak suretiyle saat 09.20’de Sofya kentine vararak seferini tamamlamaktadır. Aynı ortaklığın saat 07.10 kalkışlı seferi saat 19.15’te, saat 18.45 kalkışlı seferi ise saat 09.20’de uçuşunu tamamlamaktadır ve bu ortaklığın gerçekleştirdiği seferlerdeki bilet fiyatları yaklaşık olarak 2 bin 700 lira civarından satışa sunulmaktadır. Türk Havayolları ve Bulgaria Air birlikteliğinde gerçekleştirilen seferlerde ise aktarma rotası olarak Varna Havalimanı tercih edilmekte olup saat 01.30’da Atatürk Havalimanından harekete geçen 3 farklı sefer Varna Havalimanındaki bekleme sürelerine bağlı olarak saat 05.50, saat 09.30 ve saat 22.05’te Sofya Havalimanına iniş yapmaktadır.

Türk Havayolları ve Bulgaria Air ortak uçuşlarındaki bilet fiyatları ise yaklaşık olarak 3 bin lira seviyesinde olmaktadır. Türk Havayollarının bir başka ortak seferi de El Israel Airlines şirketi ile gerçekleştirilmekte olup tüm seferler Tel Aviv kenti üzerinden gerçekleştirilmekte ve Sofya kentine varış süresi Tel Aviv noktasındaki bekleme sürelerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Türk Havayolları El Israel Airlines ortak seferleri için biletler yaklaşık olarak 7 bin lira civarından satışa sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir