Tekirdağ Çorlu Havalimanı Adres

Trakya bölgesinde yer alan Tekirdağ ülkemizin en uzak noktalarından birisi olduğundan dolayı burada yer alan Çorlu Havalimanı çok sık kullanılmakta ve adres bilgileri üzerinden insanlar buraya ulaşmaktadır. Tekirdağ’da yer olan Çorlu Havalimanı ayrıca çevre illerde bulunan insanlar tarafından da kullanılmakta olup bundan dolayı buraya ulaşım için özellikle kenti bilmeyenler için adres bilgileri çok daha önemlidir. Bu bilgiler sayesinde yolun uzaması gibi olumsuzluklar yüzünden uçakları kaçırılması söz konusu olmamaktadır. 1998 yılında hizmete giren bu havaalanı Çorlu ilçe merkezinin 15 km doğusunda yer almaktadır. Özellikle Kırklareli’ne yakın konumda olmasından dolayı buradaki insanlar tarafından da kullanılmaktadır. Önerler Köyü’nün olduğu bölgede yer alan havaalanı yolcu taşımacılığı açısından son derece önemli bir görevi yerine getirmiş olmaktadır.

Tekirdağ Avrupa kıtasında yer almasına rağmen Avrupa ile Anadolu arasındaki geçiş noktalarından birisidir. Söz konusu bölge bundan dolayı tarih boyunca çok önemli devletlerin hedefinde olmuştur. Anadolu’ya gelen Türkler burada hakimiyeti sağladıktan sonra Avrupa’ya geçiş için önce bu bölgelere akınlar düzenlemiş ve ardından da Avrupa’ya geçmiştir. Bundan dolayı eski bir kent olan Kırklareli’nde Osmanlı, Bizans, Roma ve diğer dönemlere ait çok sayıda eser bulunmaktadır. Kentin nüfusunun bir milyona yakın olmasına rağmen burada bahsedilen eserleri görmek isteyen kişilerin kente gelmesinden dolayı bu sayı bir miktar artmaktadır. Ülkemizin hemen her bölgesinden buraya gelen insanlar kentte renkli görüntüler oluşmasına neden olmaktadır.

Tekirdağ kentinin konumunu da burada çok sayıda doğal güzellik yer almasına neden olmaktadır. İl sınırları içerisinde yer alan güzellikler insanları kendine hayran bırakmaktadır. Doğal güzellikler deyince insanların aklına direkt Eriklice Köyü gelmektedir. Köy yaşantısının devam ettiği bölgedeki doğanın bozulmamış olması ve gelenlere sessiz bir ortam sunması tatil için tercih edilecek bölgeler arasında yer almasına neden olmaktadır. Ayrıca bunun dışında kent içerisinde farklı tarihi yapılar bulunmaktadır. Söz konusu yapılardan bir tanesi kent içerisinde yer alan Şehitler Anıtıdır. Kentin düşmanlardan kurtarılması esnasında şehit olan kişilerin anısına yaptırılan bu anıtı, kente gelenler mutlaka ziyaret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir