Tekirdağ Uçak Bileti

Rumeli diye de ifade edilen Trakya Bölgesinin önemli kentlerinden bir tanesi olan Tekirdağ içerisinde yer alan Çorlu Havalimanından uçak bileti alınarak farklı noktalara hava yolu ile gitmek mümkündür. Tekirdağ ülkemizin en uzak noktalarından bir tanesi olduğundan insanlar buraya gitmek için uçak bileti almakta ve böylece çok kısa sürelerde kente ulaşılmaktadır. Şehir içerisinde sadece bir tane havalimanı bulunmakta ve bu da Çorlu ilçesine 15 km uzaklıktadır. Havaalanının burada yer alması kişilerin hava yolunun ardından kara yolunu da kullanmasını zorunlu hale getirmektedir. Tekirdağ ile Ankara, İzmir ve Adana gibi şehirler arasında seferler yapılırken bunların bir kısmı aktarmasız yani doğrudan diğeri ise aktarmalıdır.

Tekirdağ ile İstanbul arasında ise uçak seferleri bulunmamakta ve bunun en önemli sebebi iki kentin birbirine yakın olmasıdır. Yakın olan noktalar arasında uçaklar yolcu taşıması yapmamaktadır. Çünkü kara yolunun tercih edilmesi çok daha kısa sürdüğünden dolayı insanlar buna yönelmektedir. Fakat diğer kentlere gün içinde belli sayıda sefer yapılmakta ve insanlar böylece kısa sürede buraya ulaşmaktadır. Hizmet veren çok sayıda hava yolu şirketi bulunmaktadır. Başta Anadolujet olmak üzere diğer firmalarda buradan yolcu taşıması yapmaktadır. Anadolu ile Avrupa arasında bir köprü olan Tekirdağ’da tarih boyunca çok çetin savaşlar yaşanmıştır. Yaşanan bu savaşların temel hedefi bahsedilen bölgeye sahip olma isteğidir. Yapılan uzun savaşlar sonrasında ülkemiz içerisinde yer alan kent bundan dolayı çok büyük öneme sahiptir.

Tekirdağ’ın nüfusu yaklaşın bir milyondur ve her yıl belli bir oranda artmaktadır. Söz konusu durumun farklı nedenleri bulunsa da şehrin sanayi bölgesine yakın olması burada çok fazla iş imkanı olmasını sağlamaktadır. Böylece nüfusta belli oranda bir artış meydana gelmektedir. Marmara Denizine kıyısı bulunan şehrin farklı noktalarında yer alan doğal güzellikler turistlerin de ilgisini çekmekte ve özellikle yaz aylarında farklı yerlerden insanlar buraya tatil için gelmektedir. Buna bağlı olarak da şehir içerisinde konaklama yapılabilecek farklı seçenekler bulunmaktadır. Turistler kendi bütçe ve beklentilerine bağlı olarak bunlar arasından tercihte bulunabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir