THY Viyana İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Dünyanın en önemli kentlerinden bir tanesi olan Viyana ile İstanbul arasında yapılacak yolculuklar için THY tarafından yapılan seferlere ait uçak bileti fiyatları tercih edilecek koltuk sınıfına bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. THY tarafından haftanın hemen her günü uçak seferleri yapılmakta ve bu biletler sayesinde insanlar İstanbul-Viyana hattında seyahat edebilmektedir. İki önemli kent arasında yapılan uçuşların çok önemli bir kısmı aktarmasız iken bunlar arasından aktarmalı olanlar da bulunmakta ve böylece yolcular için çok daha fazla seçenek bulunmuş olmaktadır. Gün içinde farklı saatlerde yapılan seferler sayesinde insanlar istedikleri saatlerde uçaklar ile söz konusu şehirler arasında yolculuk yapabilmektedir.

THY tarafından haftanın her gününde uçuşlar düzenlenmekte ve bunların sayısı ortalama olarak beştir. Yani Türk Hava Yolları tarafından bir gün içerisinde toplamda beş farklı uçak kaldırılmakta ve bunlarla yolcu taşıması yapılmaktadır. Uçakların günün farklı saatlerinde kalkarken ödenmesi gereken ücretler farklılık göstermektedir. THY ile seyahat etmek isteyen kişilerin biletler için ödemesi gereken ücret 285 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Türk Hava Yolları tarafından satılan biletler ekonomi sınıfı için uygun fiyatlı olurken diğer sınıflar daha pahalıdır. Bundan dolayı erken rezervasyon yapılması biletler için ödenmesi gereken ücretlerin daha düşük olmasını sağlamakta ve bu da insanların maddi olarak tasarruf etmesine neden olmaktadır. Biletlerin daha geç alınması durumunda ise ödenmesi gereken ücretler 500 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Avusturya’nın başkenti olan Viyana’ya yıl içinde ülkemizden çok sayıda turist gitmekte ve kentin güzelliklerini daha yakından görme fırsatı bulmaktadır. Avrupa kıtasının tam ortasında yer alan kent tarih boyunca çok önemli devletlerin hakimiyeti altında bulunmuş ve buna bağlı olarak da kent içerisine çok sayıda eser yapılmıştır. Bunların dışında yakın zamanda kentin bazı bölümleri de yenilenmiş ve yenileme esnasında göze daha fazla hitap eden bir mimari kullanılmıştır. Bahsedilen yapıları gezme fırsatı bulan insanlar aynı zamanda buradaki dünyaca ünlü mağazalardan alışveriş yapma fırsatı da bulmaktadır. Böylece turistler ülkelerine giderken sevdiklerine hediyeler almış olmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir