Ticaret merkezi Manchester Tanıtımı

Dünyada sanayi ve ticaret gelişmesine öncülük yapan Manchester aynı zamanda İngiltere’nin kuzey batısında bulunan başkent Londra’dan sonra ülkede yer alan en büyük kültür sanat ve ekonomi ve eğlence şehridir. Tüm turistlere farklı alternatifler sunan bu şehir sınırları içinde yer alan doğal güzellikleri, sanat galerileri, eğlence mekânları ve alışveriş merkezleri ile biz ziyaretçileri çok güzel bir şekilde ağırlamaktadır.

Gezelim Görelim Bakalım Bu Manchester Şehri Nasıl Bir Şehirmiş?

Barındırdığı pek çok içerik ile dikkat çekse de bu şehir gökdelenler ile bize yüzünü göstermiştir. Doğa alanı ve pek çok parkın bulunduğu bu şehir özellikle Alexandra parkı ve Carlton su parkı ve Lake District National Park eğlenceli vakit geçirebileceğimiz alanlardır. Görülmeye değer olan bir başka yapılarda vardır bunlar ise Ankhurst, Polis müzesi, insanlık tarihi müzesi, bilim ve sanat müzesi gibi yerlerdir.

Futbol severler için bu şehre gelip te görülmeden gidilmemesi gerekli olan spor kulüpleri vardır. Bunlardan en çok ünlenmiş olanları ise Manchester United ve Manchester City’dir. Old Trafford Manchester United takımı stadı olarak görülmeye değer olan yerlerimizden biridir. Etihad Stadyumu ise Manchester City stadıdır ve görülmeye değer olan statlardan biridir.

Bakalım Bu Şehrin Kültür ve Eğlencesi Nasılmış?

Bir metropolün tüm özelliklerini taşıyan bu şehir bir dünya şehri olarak yerini almaktadır. Bu şehirde çok farklı kültürel aktivitelere rastlamak mümkün olduğu için farklı kültürlerden insanlara ev sahipliği yapan bir şehirdir. Bu şehirde haftanın her gününü aktif bir şekilde geçirebileceğiniz müzik, görsel sanatlar, spor alanındaki aktiviteler ile eğlenebilirsiniz.

Peki İnsanlar Bu Şehirde Ne Yer?

Yeme içme konusunda da pek çok alternatif mevcuttur çünkü şehirde kültürel çeşitliliğin getirisi vardır. Bu şehrin her yerinde bulabileceğimiz fast food restoranları vardır burada. Hint mutfağını yemeklerinde bazılarını da burada bulmak mümkündür ve bu yemekler ise Hinatown’da Uzakdoğu ve Rusholme yemekleridir. Bir dünya şehri olarak Manchester bize veya turistlere her insanın damak tadına hitap edecek olan İtalyan, Fransız, Doğu mutfaklarınıdan seçme yemekler sunar ve bize onların çok zengin yemek yelpazesini gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir