Trabzon Havalimanına ulaşım yolu

Trafik sıkıntısı Trabzon ilinde fazla olmasa bile minibüs hatları dahil bir kaç ulaşım seçenekleriyle Trabzon havalimanına daha kolay yoldan nasıl gidebiliriz onları anlatmadan önce, Karadenizin en güzel şehirlerinden biri olarak sayılan Trabzon ilimize Anadolu Jet sürekli seferler düzenlemektedir. Trabzon havalimanına kolaylıkla ulaşabilmenin çeşitli yolları bulunmaktadır, şimdi sizlerle birlikte bu yolları detaylıca değerlendirelim.

Eğer eşyanız fazla ise ve yorulmadan direkt olarak şehir merkezine ulaşım sağlamak istiyorsanız, taksi seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Hemen havalimanı çıkışında sizleri bekleyecek olan taksilerden birini seçerek istediğiniz yere oldukça kısa yoldan gidebilirsiniz. Yalnız taksi seçeneği diğer seçeneklere göre biraz daha pahalı bir seçenektir. Ama rahatlık konusunda size ve yanınızda bulunan yolculara rahatlık sağlamaktadır.

Bununla birlikte bir başka seçebileceğiniz seçenek araba kiralamadır. Hemen havalimanının içerisinde yer alan birçok firmadan istediğiniz arabayı kiralayarak rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Araç kiralama fiyatları da seçtiğiniz arabaya ve kiralayacağınız güne göre değişiklik göstermektedir.

Bunun yanı sıra seçeceğiniz bir başka ulaşım yöntemi ise Havaş servis araçlarıdır. Havaş servis araçları ile Trabzon şehir merkezine ve bununla beraber Hopa, Rize, Ardeşen gibi yerlere de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Trabzon şehir merkezinden havalimanına gelmek isteyen yolcularımız, Beşirli Uzunkum Otel’in önünden kalkan araçlara binebilirler. İlk araç ise 4.30’da hareket etmektedir. Yolculuk toplamda 60 dakika sürmektedir ve Trabzon şehir merkezinden havalimanına giden araçlarda fiyat olarak 6 TL belirlenmiştir. Güzergâh olarak da Beşirli’den kalkan otobüsler öncelikle, Uzunkum’a hareket etmektedirler. Ardından burada yolcu varsa yolcularını alıp,  Yavuz Selim Bulvarı, Tanjant Erdoğdu Kavşağı, Tanjant Yolu ve en son olarak da Trabzon Havalimanına varış gerçekleştirilmektedir.

Yine Hopa, Ardeşen, Rize’den Trabzon havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. Araçlar Hopa’dan kalkmaktadırlar. Daha sonraki duraklarda ise yolcularını alıp havalimanına kadar devam ettirmektedirler. Hopa ile havalimanı arası 3.5 saat olmaktadır. Ardeşen ile havalimanı 2.5 saat olurken, Rize ile havalimanı arası 1.5 saat olmaktadır. Hopa 25 TL, Ardeşen 20 TL, Rize ise fiyatlandırma da 16 TL olmaktadır. Yolcularımız iç hat yolculuklarının süresini iyi hesaplayarak servis kullanmaları rica olunur. Özellikle de online check-in işlemini yapmamış olan yolcularımızın erkenden havalimanında olmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir