Türkiye Atina ucuz uçak bileti

Biraz keyfinize düşkünseniz ve bu yaz yurtiçi değil de hem yurtdışı olsun hem de bize yakın olsun diye düşünüyorsanız Atina mutlaka aklınızın bir köşesinde dursun ve bir an önce ucuz fiyatlara sahip uçak biletlerini araştırın. Unutmayın ki, yaz sezonunun açılması ile birlikte birçok tatilci Atina’yı göz önünde bulunduracak ve siz de sezonun ortasında bahsettiğimiz bu ucuz rakamlara sahip uçak biletlerini bulamayacaksınız.

Biletleriniz tamam mı? O halde hadi Atina’ya… Atina, komşularımızdan biri olan Yunanistan’ın başkentidir. Bu yüzden de bazı adetlerimiz birbirine çok benzemektedir. Bizde rakı onlarda Uzo, bizde Türk kahvesi onlarda Yunan kahvesi… “Baklava kimin?” tartışmasının sonucuna yorum yapmayacağız ama o da her iki ülkenin de sevdiği tatlardan bir tanesidir. Dolayısıyla birbirimize aslında çok benziyoruz. Fakat aramızda sınır var ve bu da hiçbir gerçeği değiştirmiyor. Gelelim Atina’nın diğer güzel yanlarına…

Eğer oraya kadar gitmişseniz önce Akropolis’i gezin. Şehrin en büyük tepelerinden bir tanesinde bulunan Akropolis’i Atina’nın neredeyse her yerinden rahatlıkla görebilseniz de yakınına gittiğinizde sizleri bambaşka bir ziyafet bekliyor olacak. Buradaki Parthenon Tapınağı, Herodes Atticus Tiyatrosu, Dionysos Tiyatrosu ve Propylaia ile Erekhteion tapınakları görmeniz gereken cinstendir. Hepsini görmüşseniz hadi bu sefer de Syntagma Meydanı’na doğru gidin. Şehrin kalbi olarak bilinmekte olan bu meydan politik eylemlerin en çok yapıldığı alandır. Fakat bunun yanında Atina’nın Taksim Meydanı’dır ve tıpkı bir eğlence merkezi gibidir. Atina’ya gitmişken biraz daha popüler bir yere de uğramak istiyorsanız tercihiniz Ermou Caddesi’nden yana olsun. Şehrin en ünlü caddesidir. Burası da İstiklal Caddesi’ne olan benzerliği ile dikkat çeker.

Biraz daha Osmanlıvari bir yapı görmek isterseniz de Monastiraki Meydanı’na gidin. Buradaki Tsisdarakis Camii Osmanlı döneminden kalmadır. Ancak ibadete açık değildir. Son olarak da Kolonaki Caddesi… Atina’nın en lüks ve en pahalı caddesidir. Dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz. Ancak bu, oraya özgü bir şey almış olduğunuzu göstermez. Çünkü oradaki her şey İstanbul’da da mevcuttur.
Konuyu bağlamak gerekirse, Atina’da çoğu açıdan hiç yabancılık çekmeyeceksiniz ve bu yüzden de bu yaz rotanızı oraya doğru çevirmenizde hiçbir mahsur yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir