Varşova İstanbul Uçak Bileti Fiyat Bilgisi

Ülkemizin birçok şehrinden Polonya başkenti olan Varşova şehrine ekonomik uçak bileti ile uçuşlar gerçekleştirilmektedir ve bu anlamda İstanbul da bu şehirler arasında yer almaktadır ki, bilet fiyat bilgisi hakkında bilgi verecek olursak her bütçeye uygun aralıkta olan fiyatlar ön plana çıkmaktadır. Varşova şehri ile İstanbul arasında uçuşlar genellikle ekonomik tur paketleri kapsamında da gerçekleşmektedir. Bununla birlikte, biletlerin fiyat aralıkları 650- 300 TL aralığında değişmektedir.

Polonya’nın başkenti olan Varşova’da genellikle karasal ılıman iklim görülmektedir. Tarihi, sanatı ve mimarisi ile ön planda olan bir şehirdir. Bölge, Polonya’nın en turistik yeri olarak bilinmektedir. Varşova, Vitul Irmağı üzerine kurulmuştur. Polonya bir Avrupa ülkesi olsa da burada Zloty para birimi geçmektedir. 1 TL yaklaşık olarak 1.40 Zlotydır. Türkiye ile Varşova arasında bir saat fark vardır. Varşova iklimi ülkemize göre daha soğuktur. Ancak yaz ayları da sıcak geçmektedir. İkinci Dünya Savaşı sırasında çok fazla zarar görmüş şehirde pek çok tarihi yapılar bulunmaktadır. Bu anlamda, turistlerin de ilgisini çekmeyi başarır. State Miasto adını alan eski şehir bölgesi en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelir. Aynı zamanda, şehirde birçok yapı ve mekanlara da rastlamak mümkündür. Tarihi ve kültürel açıdan görülmeye değer bir şehirdir.

Polonya’nın yüz ölçümü olarak da en büyük şehri olan Varşovanın her köşesinde müzeler vardır. Özellikle sıcak havalarda şehrin romantik ve tarihi atmosferi size unutulmayacak anlar yaşatır. Şehirde konaklamak için her bütçeye uygun otele rastlanır. Varşova otellerine Ancora Apartament, Heart of Warsaw, Dream in Warsaw, Luxury Studio Mymont örnek gösterilebilir. Şehir içi toplu ulaşımlarda ise burada metro ve otobüsler kullanılmaktadır. Aynı zamanda, şehir içinde birçok taksi de vardır. Polonya mutfağına değinecek olursak burada birçok farkılı deneyimler yaşayacaksınız. Hem yerel hem de dünya mutfağından örnekler bulacağınız restoranlarda pek çok alternatifler ile damak tadınızı da renklendirirsiniz. Varşova şehrinde dünya mutfağından özellikle İtalyan mutfağı daha sık görülür. Şehrin Nowy Swait caddesi ise alışveriş için idealdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir