Yunan Adalarında tatil önerileri sizlerle

Bir çok kişi Yunan adalarında tatil fiyatlarını veya gezilecek yerleri inceleyip ona göre planlar yaptığından dolayı sizlere tatil öneriyle beraber Yunan adalarını sırayla tanıtacağız. Eğer adalar yolculu yapacaksanız önerilerimizi okumanız sizlere fayda sağlayabilir.

Sakız Adası: Yunanistan’ ın en büyük 5. Adası. Sakız ağaçları– Mastika- Sakız Likörü ( Mastichochoria ), Nea-Moni Manastırı – Kilisesi, Denizcilik Müzesi, Siyah taşlarla kaplı Mavra Volia plajı ön plana çıkıyor. Sizler de görmek isteyeceksiniz.

Mykonos: Mikonos popülerliği, gelen gezgin kesimi ve “görüntüı” nedeniyle, diğer adalara göre birazcık pahalı ve “şık” bir dinlence sunan bir ada. Mikonos ‘ a uçakla veya gemiyle ulaşabiliyorsunuz. Bembeyaz evler, taşlı muhteşem sokaklar, barlar, tavernalar. Mikonos’ a gittiyseniz mutlaka plaj partilerine katılmak. Birincisi meşhur Mikonos yel değirmenleri.

Santorini: Maviyle beyazın buluşmuş olduğu, neredeyse her gezi rehberinde yer edinen, “ölmeden önce gidilmesi gereken bölgeler” içinde gösterilen en meşhur Yunan adası.Santorini volkanik bir ada ve yerleşim bayır tepesinde. Adaya gemiyle geldiğinizde yukarıya teleferikle yada eşeklerle çıkıyorsunuz. Akrotiri Antik Kenti’ ni gezin, Kamari ve Perissa Plajlarına gidin, İmerovigli kasabası ayrıca, Fira’ da ve Oia’ da günbatımı izleyin.

 Rodos: Rodos’ a Marmaris‘ ten ulaşabiliyorsunuz. Ada, yazın, sadece Türklerin değil, Avrupa’lı turistlerin de akınına uğruyor. Anthony Quinn Koyu ( mükemmel – çok önemli – harikulade bir koy mutlaka gidilmesi gerekiyor), Kallithea Plajı . Mutlaka gidilmeli. Çok temiz ve bakir bir denizi var, tapınak şövalyeleri tarafından inşa edilen Rodos Şövalyeleri Büyük Efendi Sarayı da mutlaka görülmesi gereken yerlerden

Midilli: Midilli Adası hakkında ilk söylemem ihtiyaç duyulan çok büyük bir ada olduğu. Midilli , denizi çok temiz, balıkçı köylerinin bolca olduğu, huzur dolu bir ada. Mytilini, Plomari & Ouzo müzesi, Molivos & Molivos Kalesi, Panagia Agia Sion ve Taksiyarsis Manastrı çok öne çıkan yerlerden olarak dikkat çekiyor.

Thassos: Kavala’ nın dibindeki Yunan adası. Adada konaklama ve yeme-içme ucuz. Birincisi Thassos, diğer yakın yunan adalarına nazaran, ulaşımı zor bir ada olduğundan, Türk tursist popülasyonu az. Saliara plajı, Marble Beach, Aliki Beach, Paradise Beach gidilmesi ihtiyaç duyulan plajlar arasında.

Zakintos: Mykonos’ a bakılırsa büyük bir adadır. Feribotla’ da ulaşım söz konusu. Limnionas ve Porto Roxa Plajı; denizi muhteşem bir koy, mutlaka gidilmesi ve görülmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir