Yunanistan gezilecek yerler ve fiyatları

Avrupa önemli turizm yerlerinden birisi olan Yunanistan çok sayıda gezilecek yer bulunmakta ve bu yerlerdeki fiyatlar farklılık göstermektedir. Birçok doğal güzelliği bulunan Yunanistan yıl içinde milyonlarca turisti misafir etmektedir. Yüzyıllar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan topraklarda bir zamanlar Roma İmparatorlu, Bizans İmparatorluğu hüküm sürmüş ve buraya birçok eser yapmıştır. O eserlerin bir kısmı halen ayakta bulunmakta insanların ilgisini çekmektedir Son olarak da Osmanlı Devletinin hüküm sürdüğü topraklarda bulunan tarihi eserlerden bazılarını görenler hayranlıklarını gizleyememekte ve büyük hayranlık yaşamaktadır. Yunanistan’a ülkemizden gitmek için deniz yolu kullanılmakta olup adalardan başlayan bir gezi planı ile bütün ülke gezilebilmektedir.

Ege Denizinde bulunan çok sayıda ada doğal güzelliklerini kaybetmemiş bir şekilde ziyaretçilerini beklemektedir. İnsanlar adaların konumuna bağlı olarak bu adalara tatile gitmektedir. Antalya Kaş’tan tatile başlamak isteyenler öncelikle Meis adasına gitmekte ve buradan da diğer adalara geçiş yaparak deniz ve doğal güzelliklerinin keyfini çıkarmaktadır. Rodos, Kos, Samos ve Sakız adasına ise İzmir ve civar illerden rahatlıkla gidilebilmektedir. Böylece insanlar tatillerine buralardan başlayabilmekte ve öncelikle buraların keyfini çıkardıktan sonra daha sonra da şehir merkezlerine gitmektedir. Söz konusu adalar tamamen turistik yerlerle dolu olduğu için fiyatlar nispeten biraz pahalı gelebilir. Ayrıca Yunanistan para biriminin Euro olması da söz konusu pahalılığa katkı yapmaktadır.

Devletin başkenti olan Atina’da da gezilecek çok sayıda yer bulunmakta ve bunlardan bazıları şehrin biraz dışında yer almaktadır. İnsanlar buraları gezdikten sonra şehir merkezinde de çok sayıda restoran bulunmakta ve buralarda yemek yiyebilmektedir. Ayrıca bunların bazılarında Türkçe hizmet alınabilmesi de mümkündür. Fakat fiyat konusu Euro’dan dolayı buralarda da nispeten pahalıdır. Döner ayran almak isteyenlerin ödemesi gereken miktar 3 Euro iken biraz daha farklı ve güzel bir şeyler yemek isteyenlerin 15 Euro ödemesi gerekmektedir. Konaklama noktasında da farklı alternatifler bulunmakta ve bunlardan pansiyonlar için 15-20 Euro ile ödenmesi gerekirken otellerde kalmak için ise 40-50 Euro ödemeleri gerekmektedir. Fiyatlar tercihe göre daha da artabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir